امروز: 2 دسامبر, 2020

روستای خرشک شهرستان رودبار

روستای خرشک ، روستایی است از توابع رحمت آباد و بلوکات شهرستان رودبار استان گیلان . این روستا جمعیت زیادی ندارد و شغل بیشتر مردم کشاورزی می باشد و آن ها بیشتر بر سر شالیزار های خود کار می کنند . این روستا هم مانند خیلی از روستاها دارای دو محل بالا محله و پایین محله است که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. روستای خرشک در بین دو تپه قرار دارد که یک رودخانه پر آب از میان تپه ها می گذرد روستا خرشک نیز مانند تمام روستا های گیلان که در کنار رودخانه قرار دارند از این امر مستثنا نیست و تمام خانه های روستا در کنار رود خانه ساخته شده اند که جلوه خاصی به این روستا می دهد.این روستا در نزدیکی اتوبان رشت – قزوین قرار دارد که این جاده تنها کمتر از ۲ کیلومتر با این روستا فاصله دارد.

معماری روستا

خانه های این روستا به شکل سقف شیروانی می باشد و مصالح به کار رفته در خانه ها عموما چوب است و همه به صورت ویلا بوده خانه ها در استان گیلان در مناطق مختلف با هم متفاوت است .

موقعیت جغرافیایی

روستای همجوار این روستا می توان به روستای اسطلخ جان (امام زاده محتشم) و روستای شهران نام برد. این روستا در نزدیکی شهر های رستم آباد و توتکابن قرار دارد . اتوبان رشت -قزوین از نزدیکی این روستا می گذرد و از زیر گذر به این روستا می توانید دسترسی داشته باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *