دالخانی یکی از زیباترین و بکرترین جنگل های شمال 

جنگلی کوهستانی، معروف به دالان بهشت که پس از تماشای زیبایی‎های طبیعت شما را به ییلاق‎های گرسماسر، جنت‎ رودبار، اکراسر و گلین می‌‎رساند.اگر طرفدار جنگل‎پیمایی و طبیعت گردی هستید جنگل دالخانی یکی از محبوب ترین و بکرترین مسیرهای جنگلی درقلب رامسر، عروس شهرهای شمال ایران می‎باشد.

جنگل دالخانی در روستای دالخانی یا دالیخانی و۳۰ کیلومتری جنوب شرقی رامسر قرار گرفته است. این جنگل ۸۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است و درامتداد جنگل‌های انبوه رامسر می‎باشد. ییلاق های جنت رودبار، گرسماسر، اکراسر و گلین، همچنین سد میجران از جاذبه های این سفر هیجان انگیز می باشد.

یکی از زیباترین و بکرترین جنگل های شمال  همین‌جاست. هوایش در همه‌ فصل‌ها مطبوع است و تابستان شرجی آزاردهنده‌ای ندارد. در فصل گرما هم شب‌ها خنک است. البته بهترین کار این است که صبح زود به جنگل بروید و با تاریکی هوا از راهی که آمده‌اید برگردید.

بیشتر روزها مه غلیظی جنگل را می‌پوشاند که صحنه‌های سرسبز آن‌را رویایی‌تر هم می‌کند. تصور کنید رانندگی در جاده‌ای که دو طرفش درختان بلند و سبز باشد، چه حس و حال خوبی دارد.

می‌توانید در کلبه‌های چوبی و آلاچیق‌های کنار جاده بساط پیک‌نیک را برپا کنید و با اشتهایی که حتما چند برابر شده، دور هم غذایی بخورید.

دکه‌های چوبی در مسیر چای و آش هم می‌فروشند. کنار جاده رستوران هم هست. محلی‌ها در این جاده عسل، میوه‌هایی که از جنگل یا از باغشان چیده‌اند و ماهی‌ پرورشی هم می‌فروشند.

یک اتفاق خوبی که در محدوده‌ این جنگل رخ داده، وجود کارکنانی‌ست که مسوول نظافت هستند. اگر می‌بینید در طول مسیر زباله‌ای به چشم‌تان نمی‌خورد، به‌دلیل وجود همین افراد است. ورودی که ابتدای مسیر می‌پردازید، صرف دستمزد همین کارکنان می‌شود.

درختان زیادی در جنگل دالخانی می‌بینید، مثل بلوط، ازگیل، فندق، ولیک، کوله خاس، مندی یا کلهو، زرشک و گوجه جنگلی.

  • برای دیدن جنگل دالخانی کی سفر کنیم؟

جنگل دالخانی در هر فصل زیبایی‎های خاص خودش را دارد. فصل بهار و تابستان به دلیل آب وهوای خنک آن بهترین زمان سفر به دالخانی می‎باشد. همچنین این جنگل در فصل پاییز به دلیل پوشش گیاهی منطقه، پذیرای سیل عظیمی از عکاسان نیز می‎باشد.

  • از چه مسیری به دالخانی برویم؟

برای رسیدن به جنگل دالخانی باید به سمت شرق رامسر حرکت کنید تا به سه راهی جنت رودبار برسید. سه راهی را به داخل (سمت راست) بپیچید و راه را ادامه دهید. کم کم جنگل دالخانی پیش چشمان شما نمایان می‎شود. توجه داشته باشید که مسیر جنگل دالخانی در بیشتر قسمت ها شیب رو به بالایی دارد پس بهتر است پیش از حرکت وسیله نقلیه خود را به طور کامل چک کنید تا دچار مشکل نشوید.

دسترسی به دالخانی با وسیله نقلیه عمومی ممکن نیست. اگر وسیله نقلیه ندارید می‎توانید از رامسر یا سادات شهر با استفاده از تاکسی های دربست خود را به جنگل برسانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *