رفع مشکل آب شرب روستا‌های حاشیه شهر مشهد به نیمه راه رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر مشهد گفت: ۷۹روستای حاشیه شهر مشهد مشکل جدی آب شرب داشتند که از این تعداد، مشکل ۳۳روستا برطرف شده است.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، اسماعیلیان در حاشیه بازید از روند اجرای پروژه یکپارچه سازی شرکت‌های آب ورفع مشکل آب شرب روستاهای حاشیه شهر مشهد به نیمه راه رسید فاضلاب شهری و روستایی با هدف رفع مشکلات آب شرب روستاها، افزود: این پروژه یک اقدام بسیار خوب و حاصل مشارکت ستاد حاشیه شهر مشهد و سایر دستگاه‌های نظارتی است.
وی ادامه داد: در این پروژه به منظور ارتقای سطح خدمات در حوزه آب روستایی، وظیفه آب رسانی به روستا‌های حاشیه شهر مشهد به عهده شرکت آب و فاضلاب قرار گرفت.
این مسوول ادامه داد: مشکل ۳۳روستا با اقداماتی مانند حفر ۱۹حلقه چاه، اجرای ۵۵کیلومتر اصلاح شبکه آب رسانی، بهسازی ۱۵حلقه چاه، احداث ۶ ایستگاه پمپاژ و استاندارسازی ۲هزار و ۱۲۸ انشعاب، برطرف شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با بیان اینکه تا رفع مشکلات آب شرب سایر روستا، این پروژه ادامه دارد افزود: تا پایان سال جاری عملیات بهسازی شبکه آب شرب در ۱۲روستای دیگر با سرعت انجام می‌شود و رفع مشکل بقیه روستا‌ها برای سال آینده خواهد بود.
اسماعیلیان گفت: بعد از اتصال این روستا‌ها به شبکه آب شرب روستایی، این احتمال وجود داشت که با افت فشار آب در شبکه آب رسانی مواجه شویم که به همین خاطر پروژه خط انتقال آب با اعتباری حدود ۵۰میلیارد تومان از میدان قائم به سمت بلوار رسالت در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته وی، این پروژه قبل از اتمام سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و مشکل تامین فشار آب روستا‌های متصل شده و همچنین مشترکان خیابان رسالت مشهد کاملا برطرف خواهد شد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *