روستای جهان نما، گلستان

روستای جهان نما گلستان یا ییلاق جهان نما یکی از مشهورترین جاذبه های طبیعی استان گلستان و از دیگر روستاهای خاص ایران است که با دارا بودن جنگل، آبشار و فضای سبز بی‌نظیر و بکر جذابیت‌های بسیاری را به خود اختصاص داده است. با همین زیبایی‌های تماشایی که در این منطقه وجود دارد، توانسته به عنوان یکی از برترین دیدنی های استان گلستان تبدیل شود و در میان مراکز تفریحی گردشگران ایرانی و خارجی مورد توجه بسیار قرار بگیرد. با دیدن تصاویر روستای جهان نما، شاید تصور کنید این تصاویر متعلق به کشورهای شمال اروپا و اسکاندیناوی باشد، اما اینجا همان استان گلستان کشورمان است، روستا و جنگل جهان نما از برترین مراتع سرسبز در خاورمیانه شناخته می‌شود که در آن اثری از دنیای مدرن امروزی نیست.
اگر اهل عکاسی و فیلم‌برداری هستید این محل به شما برترین اهداف عکاسی را عرضه می‌کند، از آسمان زیبای این منطقه گرفته که در طول شب کاملا کهکشان راه شیری در آن مشخص است تا عکاسی از حیواناتی زیبا نظیر بزهای کوهی، اسب‌های وحشی، ببرهای ایرانی، آهو و مزارع سرسبزی که بر زیبایی هر چه بیشتر روستای جهان نما می‌افزاید، همگی می‌تواند سوژه‌ای ایده‌آل یای علاقه‌مندان به عکاسی باشد تا بتوانند از تک تک لحظات ناب آنجا تصاویری شگفت‌انگیز را شکار کنند و در دوربین عکاسی خود به عنوان یادگاری به ثبت برسانند.
جالب است بدانید گفته می‌شود این منطقه تنها مکان در ایران است که شرایط زندگی ببرها در آن مهیا است. در کنار ببر نیز می‌توان خرس، خوک وحشی ، پلنگ، گرگ، قوچ و بز را از دیگر حیوان‌هایی نام برد که در گشت‌وگذار از این منطقه ممکن است با‌ آن‌ها برخورد کنید. خوشبختانه سازمان محیط زیست برای دهکده جهان نما چیزی کم نگذاشته و از آنجایی که این مکان چیزی نزدیک به نیم قرن است که از جانب این سازمان محافظت می‌شود، بافت و ساختار کهن روستای جهان نما و مناطق اطراف آن در گذر زمان دستخوش تغییرات چندانی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *