دانلود  18  آهنگ

محلی گیلان

دانلود  10  آهنگ

محلی آذری

دانلود  11  آهنگ

محلی کردی

دانلود  12  آهنگ

محلی آذری

دانلود  4  آهنگ

محلی جنوب

دانلود  5  آهنگ

محلی بلوچی

موسیقی لری

دانلود 7 آهنگ

موسیقی لری

دانلود  10  آهنگ

صفحه نخست آرشیو اخبار روستای زیبای سنه کوه - ساری
روستای زیبای سنه کوه - ساری PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیرسایت   
شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۸

سنه كوه روستاي كوچكي درجنوب شرقي شهرستان ساري در بخش مياندرود دهستان كوهدشت درفاصله حدود 25كيلومتري شهرسورك و40كيلومتري شهرستان ساري مركز استان شمالي ايران يعني مازندران واقع است .اين روستاي زيبا دردامنه تپه هاي پوشيده از درخت وچمنزارهاي زيبا ودلفريب در كنارچشمه اي قديمي دروسط روستا بنا شده است. قدمت آن به صدها سال برآورد مي شود. آثارسفالينه اطراف روستا گواه مدعاست.

تعداد خانوارثابت ساكن بسيار اندك مي باشد درحدود40-50خانوارامادراصل تمامي خانوار كه به شهرهامهاجرت نمودندحدود210-230خانوارمي باشد.

روستای سنه کوه در دل جنگلهای انبوه منطقه کوهپایه ای با درختان راش،  افرا و توسکای   سر به فلک کشیده و گونه های بسیاری دیگر از انواع درختان صنعتی و معمولی ، بر بالای تپه ای مشرف بر رودخانه زارم رود  شعبه ای پر آب و دائمی از رود تجن دارای زمینهای تپه ماهوری سرسبز پوشیده از علف زار و مراتع زیبا و چشم نواز جهت تعلیف دام و داشتن زمینهای شالیزاری در حاشیه رودخانه با صدای قورقور  قورباغه ها و داشتن ماهی سرد آبی جهت ماهیگیری و شنا  در کنار رودخانه و داشتن چشمه سارهای بسیار  با شر شر آب از جویبارها و نغمه های دلنشین پرندگان ،محیطی بکر برای جاذبه توریستی و گردشگریست که با توجه به نوع آب و هوای آن و فاصله اندک با مرکز استان می تواند آینده درخشانی در انتظارش باشد.

 


 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه روستاشناسی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.