دانلود  18  آهنگ

محلی گیلان

دانلود  10  آهنگ

محلی آذری

دانلود  11  آهنگ

محلی کردی

دانلود  12  آهنگ

محلی آذری

دانلود  4  آهنگ

محلی جنوب

دانلود  5  آهنگ

محلی بلوچی

موسیقی لری

دانلود 7 آهنگ

موسیقی لری

دانلود  10  آهنگ

صفحه نخست آرشیو اخبار روستای گردشگری رباط شهرستان باغملک
روستای گردشگری رباط شهرستان باغملک PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیرسایت   
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۰

 

روستای گردشگری رباط، منطقه ای زیبا و نام آشنا در خوزستان

رباط حضرت سلیمان نام روستایی زیبا در ۱۵کیلومتری شمال شرق شهر باغملک در دهستان منگشت در بخش مرکزی و در حاشیه رودخانه ابوالعباس واقع است. رباط در دامنه منطقه ای کوهستانی از سلسله جبال زاگرس واقع شده که رودخانه مواج و سرد ابوالعباس از کنار آن می گذرد و مکان فرح بخش و زیبایی را ایجاد کرده است. رودخانه زرد، شالیزارهای برنج ، کوه های سربه فلک کشیده و پوشیده از برف در دوردست ها و شکوفه درختان بادام این روستا را به تفرجگاهی منحصر به فرد در خوزستان تبدیل کرده است.

روستای گردشگری رباط که در شرق روستای بختگان ابوالعباس و روستای چیدن قرار دارد با وجود درختان متنوعی نظیر بلوط، بن و کلخونگ، باغ های انار، انگور و آلوسیاه دارای طبیعتی خاص و دلپذیر می باشد.

علاقمندان دیدار این روستای زیبا از شهر باغملک به سمت رباط حرکت می کنند و در دره سبز پیش رفته و به این منطقه خوش آب و هوا قدم می نهند.منطقه گردشگری رباط علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای جاذبه های مذهبی نظیر امامزاده حضرت سلیمان است که وجود این زیارتگاه در این روستای گردشگری یکی دیگر از دلائل بازدید گردشگران می باشد. گفتنی است که سالانه هزاران نفر گردشگر در این منطقه به تفریح و تفرج می‌پردازند.

 

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه روستاشناسی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.